Každá nedokonalosť tváre sa dá zakryť – tipy a triky, ktoré pomôžu

Žiadna žena nie je dokonalá. Či už ide o nedostatky spôsobené genetikou, alebo momentálne výstrelky našej pleti, každej z nás sa občas stane, že v tej najnevhodnejšej chvíli sa nám na tvári objaví niečo neočakávané. Nemusíte však zúfať – s každou chybičkou krásy si už dnes kozmetický priemysel vie poradiť.

Každá nedokonalosť tváre sa dá zakryť – tipy a triky, ktoré pomôžu

Každá nedokonalosť tváre sa dá zakryť – tipy a triky, ktoré pomôžu (zdroj: unsplash.com)

Vyrážky – pozostatok puberty?

Ak so závisťou pozeráte na Angelinu Jolie a jej plné pery, nemusíte hneď siahať po botoxe. Existuje viacero vizážistických trikov, ktoré vám tento efekt pomôžu dosiahnuť, napríklad odtieň rúža. Svetloružová, marhuľková, ale aj perleťové vám pomôžu objem pier zväčšiť. Klasickým problémom sú aj zapálené červené miesta na koži, ktoré presvitajú spod mejkapu. Na takýto problém stačí trochu čajovníka, ktorý vyrážku vysuší a potom korektor určený na akneózne typy pleti.

Kruhy pod očami nemusia byť iba z nedostatku spánku

Tak, ako sme každá iná, máme aj iné pleťové dispozície. Niekomu stačí pár hodín spánku a nijako sa to na jeho výzore neodrazí a niekto bojuje od mladého veku s tmavými kruhmi okolo očí. Ide väčšinou o opuchy z dôvodu nedostatočného prietoku krvi. V tom prípade pomôžu očné gély, krémy alebo chladivé masky. Na záver zakrývania kruhov je ešte dobre použiť o odtieň svetlejší mejkap ako podklad a nakoniec korektor. Rovnako môžete mať narozdiel od svojich kamarátok sklon k mastnej pleti. Vtedy ju nezabúdajte pred líčením ošetriť špeciálnym typom kozmetiky na mastnú pleť.

Zabudnite na žiletky a pinzety

Častým problémom v oblasti tvári býva aj nadmerné ochlpenie, či už nad hornou perou alebo na brade. Naše odporúčanie je určite sa zveriť do rúk odborníkom, domácimi úkonmi ako vytrhávanie alebo holenie si totiž môžete iba ublížiť a svoj stav ešte zhoršiť. Dobrá kozmetička vám určite odporúča najlepší možný spôsob v závislosti od miery ochlpenia. Pokiaľ je to iba zopár zatúlaných chĺpkov, stačí ich prepudrovať niekoľkými vrstvami sypkého púdru.