Viete, že niektoré veci by ste mali čistiť každý deň? Tu je ich zoznam!

Upratovanie prebieha v každej domácnosti inak. Niektorí sa mu venujú len trikrát do roka, niektorí potrebujú mať lesklé okná a ani štipku prachu každú sobotu. Upratovať by ste však mali každý deň. Znie to hrôzostrašne? Nemusíte sa báť, dáme vám tipy, ako zaradiť rýchle upratovanie do svojej dennej rutiny!

Viete, že niektoré veci by ste mali čistiť každý deň? Tu je ich zoznam!

(zdroj: unsplash.com)

Uteráky a utierky sú zdrojom baktérií

Ak používate kuchynské utierky len na to, aby ste si do nich občas utreli ruky a na riad už dávno máte umývačku riadu, neznamená to, že ich nemusíte pravidelne meniť. V skutočnosti by ste mali utierky meniť každý deň. Je to totiž to najšpinavšie a najznečistenejšie miesto v kuchyni. Áno, ani uteráky na tom nie sú o nič lepšie. Či už ich máte v kúpeľni alebo na toalete, mali by ste ich meniť každý deň. Je pre vás najdokonalejším miestom na relax vaša kúpeľňa? Romantický alebo relaxačný kúpeľ možno občas naruší pohľad na nie príliš čisté kúpeľné obkladačky. Mali by ste ich vytrieť po každom kúpeli alebo sprche dosucha, aby sa na nich netvorili plesne. Na hrubšiu špinu odporúčame použiť najlepšiu kefu na čistenie kúpeľne, ktorú odporúčame.

Domáce čističe to vyriešia za vás

Ďalším z najviac špiniacich sa miest je umývadlo. Hoci by sa na pohľad mohlo zdať, že miesto, kde sa všetko umýva, bude najčistejšie zo všetkých, opak je pravdou. Zanecháva sa tam totiž špina a baktérie, ktoré sa držia na stenách umývadla aj dlho po tom, čo ste si už ruky či niečo iné umyli. Aspoň raz do týždňa by ste mali do umývadla napustiť vriacu vodu, pridať ocot a v prípade viditeľných škvŕn aj sódu bikarbónu. Tento roztok nechajte pôsobiť aspoň 10 minút a následne opláchnite. Čističe na umývadlá a tiež na upchaté odtoky si môžete samozrejme kúpiť aj v obchode, či už v kamennom, alebo online. Využite na to naše promo kódy k nákupu, vďaka ktorým nakúpite výhodne a priamo z pohodlia domova.

Káva bude lepšia z čistého kávovaru

Kávovar používame obvykle denne. Raz za čas ho odvápnime, ale to je tak z údržby všetko. V skutočnosti by ste kávovar mali čistiť každý jeden deň. Stačí len prepláchnuť všetky jeho odnímateľné časti, odstrániť z nich mletú kávu a kávový olej. Kávovar potom pretrite aj zvonka. Je jedno, aký druh kávovaru máte, všetky si vyžadujú údržbu. Podobne je na tom kuchynská doska. Ak by sme si mali spočítať všetko, čo na ňu ukladáme, asi by sme sa nedopočítali. Nie sú to však vždy len potraviny. Na linku občas položíme aj to, čo máme práve v ruke, a býva to od telefónu cez kľúče všetko možné, čo je samozrejme posiate baktériami. Pracovnú dosku preto dezinfikujte každý deň. Nie však hubkou alebo handričkou, ktorú používate aj na riad. Na linku si vyhraďte samostatnú hubku a používajte ju len na tento účel.