Najnovší trend v starostlivosti o obočie – laminácia

Nebaví vás pravidelne chodiť ku kozmetičke na nie celkom príjemnú procedúru vytrhávania obočia? Ak si nechcete alebo nemusíte ani nechať urobiť permanentné obočie, je tu ešte jedna možnosť. Označujú ju aj ako trvalú na obočie.

Najnovší trend v starostlivosti o obočie – laminácia

(zdroj: unsplash.com)

Neinvazívna a šetrná

Ak by sa mala laminácia zjednodušene opísať, ide o úpravu obočia, ktorá zvýrazňuje jeho prirodzenú krásu keratínom. Hodí sa predovšetkým ženám, ktoré majú problém s neposlušným obočím, alebo naopak, ich obočie je riedky a chĺpky v ňom skôr chýbajú. Laminácia nie je permanentnou úpravou, jej účinky obvykle od mesiaca vymiznú. Procedúru teda musíte pravidelne opakovať, určite však menej častejšie, než mechanické vytrhávanie a tvarovanie obočia. Narozdiel od microbladingu, ktorý je invazívnym semi-permanentným spôsobom úpravy obočia, je šetrnejšia. Zafixuje a upraví vaše obočie na niekoľko týždňov bez výraznejšieho zásahu.

Pozor pri citlivej pokožke

Napriek všetkému vyššie spomínanému treba spomenúť aj nevýhody alebo riziká tohto spôsobu úpravy obočia. Po laminácii sa u niekoho môžu objaviť vedľajšie účinky súvisiace predovšetkým s podráždením pokožky. Ide o svrbenie, opuch, začervenanie, lúpanie pokožky alebo vznik malých hrbolčekov v bezprostrednom okolí obočia alebo dokonca aj na očnom viečku. O laminácii by ste sa určite mali poradiť so svojím kožným lekárom, ak máte nejakú kožnú chorobu, ako napríklad ekzém, psoriázu, rosaceu alebo jednoducho len citlivú pokožku.

Mydlo nie je len na ruky

Názov laminácia sa rozšíril na ďalšie metódy, ktoré sa dajú zvládnuť dokonca aj v domácich podmienkach. Najprv si musíte obočie vyčesať a uistiť sa, že je naozaj čisté. Ideálne je vôbec si obočie nepretrhávať, aby ste dosiahli populárny messy look, ale ak niekde zbadáte niekoľko chĺpkov zatúlaných príliš ďaleko od hlavnej línie, pokojne sa ich zbavte. Potrebovať budete iba mydlo. Znie to možno bizarne, ale fixačné mydlo spolu s menšou kefkou na obočie vám na domácu lamináciu bude naozaj stačiť. Kefku trochu navlhčite a priložte na mydlo. S jemnou vrstvou mydla na kefke začnite vyčesávať všetky chĺpky odspodu nahor a opakujte, kým chĺpky nebudú držať v požadovanom tvare. Ak chcete obočie zafixovať ešte viac, kefku nenamáčajte, ale skúste to „na sucho“. Fixačné mydlo kúpite takmer v každej drogérii.