Používanie parfumu v lete – áno, alebo nie?

Každá správna dáma má mať nielen upravené nechty, ale aj svoju vôňu. Čo však v lete, keď s príchodom horúcich dní môže naša pokožka neželane reagovať na nevhodnú kombináciu parfum-slnko? Poradíme vám, ako ostať dámou a zároveň prežiť leto bez ujmy!

Používanie parfumu v lete – áno, alebo nie?

(zdroj: unsplash.com)

Sviežosť je nado všetko

Každá vôňa veľmi intenzívne pracuje s teplotou vašej pokožky. To znamená, že inak na nás vonia rovnaký parfum v lete a inak v zime. Rozdiely môžete pozorovať dokonca aj v priebehu dňa, keď je vám horúco a večer, keď sa zasa pokožka schladí. V lete človek samozrejme vyhľadáva sviežosť v každej forme, takže ťažké a omamné vône sú maximálne nevhodné. Okrem toho, že nám a nášmu okoliu môžu spôsobiť bolesti hlavy, predstavte si, čo sa stane, keď sa ešte zmiešajú s vôňou potu.

Vydržia menej, ale…

Na leto sa preto najviac hodia toaletné vody, deodoranty alebo fraiché. Hoci nie sú ani zďaleka také intenzívne a dlhotrvácne ako parfumy, radšej ich použite viackrát v priebehu dňa, než by ste mali svoje okolie a pokožku zaťažiť. Výhodou je, že toaletné vody sú podstatne lacnejšie než parfumy, a tak ak dáte prednosť odľahčenej vôni s menším obsahom alkoholu a vonných zložiek pred ťažkým, zemitým parfumom, môžete aj ušetriť. Ak chcete ušetriť, nezabúdajte na zľavové kódy k nákupu, napríklad obľúbený zľavový kód na Notino, kupóny Parfemy-Elnino, či ďalšie. A aká vôňa sa najviac hodí na leto? Sviežou, citrusovou vôňou, alebo vôňou s arómou tropických kvetov určite nič nepokazíte. Vôňou, ktorá pripomína leto, je aj vôňa vanilky, jazmínu, kokosu, talianskeho bergamotu či santalového dreva.

Nenanášajte ich na odhalené miesta

Pri aplikovaní parfumov je dôležité aj miesto, na ktoré si vôňu nanesiete. V lete by ste mali vynechať krk a naniesť si radšej toaletnú vodu na miesta, ktoré budete mať zahalené oblečením. Napríklad to skúste na oblasti brucha, odkiaľ prúdi dostatok tepla a vy tak môžete svoju vôňu šíriť všade naokolo. Na dôvažok tak nedôjde ani k zaťaženiu rozpálenej a horúcej pokožky látkami, ktoré by vám v kombinácii so slnkom mohli spôsobiť zdravotné nepríjemnosti. Takže toaletným vodám a sprejom zdar! Ak neviete ktorý vybrať, Nákupná poradňa vybrala najlepšie parfémy pre ženy nielen na leto, z týchto si vyberie každá z nás.