Luxusné spoločenské šaty dlhé

long

Otvorte plesovú sezónu

Nielen fašiangy sú časom, kedy ženy siahajú po dlhých spoločenských šatách. K tomu sú hocikedy divadelné predstavenia, stužkové slávnosti či promócie. Najčastejšie je to však plesová sezóna, kedy sa elegantné ženské kúsky dostávajú do širokého povedomia. Z novín, časopisov a televízie sa na vás valia reklamy o tom, kde prebieha aká slávnostná akcia a vy len s otvorenými ústami sledujete tie nádherné róby, aké majú na sebe ženy odeté.

Našťastie, neexistuje iba exkluzívny Ples v Opere pre horných desaťtisíc a prominentov, kam je nemožné sa dostať. V období plesovej sezóny sa usporadúva množstvo bálov, na ktorých si môžete ísť s manželom zatancovať a aj tam musíte vyzerať skvele, preto si vyberte krásne plesové šaty.

Už ste dostali pozvánku? Ak aj nie, ale už teraz viete, že vás jeden neminie, nenechajte si výber vhodnej róby na poslednú chvíľu. Nejdete tam predsa iba preto, aby ste sa pekne obliekli. Chcete si aj zatancovať a cítiť sa po celý čas príjemne. Skĺbiť pohodlie a krásnu vizáž je mnohokrát nemožné. Najskôr si musíte nájsť strih šiat, v ktorom vyzeráte dobre a nezabraňuje vám dýchať. Na príliš tesné korzety, ktoré urobia krásnu postavu preto radšej nemyslite. Je pekné chváliť sa postavou presýpacích hodín, ale počas večera sa potrebujete aj hýbať a dýchať. Ani topánky si predsa neobúvate také vysoké, aby ste museli už po desiatich minútach vyzuť a vymeniť za niečo pohodlnejšie, v čom aj urobíte krok.

Viac pozornosti venujte aj zvoleným materiálom a použitým vzorom či ozdobným kamienkom. Každá žena má svoj špecifický vkus. Jedny sa kamienok nevedia nabažiť a tie druhé ich absolútne odmietajú a v jednoduchosti vidia najväčšiu zbraň. Preto sú z mnohých strihov rôzne prevedenia, aby si mohla vybrať každá žena.

Nech už zavítate kamkoľvek, výberom odevu to začína. Treba vyberať aj očami, ale poslúchať aj telo. Berte do úvahy typ postavy, strih a v neposlednom rade aj to, ako sa v modeli cítite. Pretože aj tie najkrajšie róby vyzerajú na nespokojných majiteľkách zle.